Najbliższe spotkanie!

    Poniedziałek, godzina 20:00, harcówka przy ul. Jana Pawła II 26 (w piwnicy DS2)

Organizacja czasu

Jest styczeń, sesja zbliża się nieubłaganie. Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom, Krzyniu przygotował zbiórkę dotyczącą zarządzania sobą w czasie.

Żeby się niepotrzebnie nie denerwować, wprowadzamy zakaz wypowiadania słowa „sesja” (będzie obowiązywał przez kilka kolejnych zbiórek). I zaczynamy!

Najpierw trochę teorii – 7 teorii skutecznego działania i zasady ustalania celów. Każdy z nas już kiedyś o tym słyszał i miał już wyrobioną opinię, niezupełnie zgodną z opinią prowadzącego; Krzyniu miał niemałe problemy, żeby nas przekonać, że zadania ważne i niepilne powinny być wykonane szybciej niż te i nieważne. Potem przyszedł czas na odrobinę praktyki – wypisujemy zadania i obowiązki, które czekają nas w przyszłym tygodniu, a potem próbujemy je rozsądnie poukładać. I znów nieco wiedzy – dowiadujemy się, że doskonale nam znana tendencja do nieustannego przekładania pewnych czynności na później ma swoją naukową nazwę (prokrastynacja). I że pewne programy komputerowe mogą nam bardzo ułatwić życie i pomóc zaoszczędzić mnóstwo czasu. A na koniec zbiórki dyskusja – czy dieta, zdrowy sen albo ruch mają jakiś związek z organizowaniem swojego czasu? A tak, mają, i to całkiem sporo.

Czy coś z tej zbiórki wynieśliśmy, okaże się podczas ses… yyy, okaże się niedługo.

Kasia Tymek