Najbliższe spotkanie!

  Poniedziałek, godzina 20:00, harcówka przy ul. Jana Pawła II 26 (w piwnicy DS2)

Nowa przewodnicząca i kwatermistrz!

21 maja 2012 r. odbyło się Walne Zebranie HKA „SKIPP”, na którym:

 • wysłuchaliśmy sprawozdań ustępującego przewodniczącego HKA „SKIPP” pwd. Wojciecha „Taiffuna” Chrzana, Kapituły Kręgu i ustępującego kwatermistrza pwd. Jakuba „Kubalę” Syroka
 • wybraliśmy nową przewodniczącą HKA „SKIPP” – pwd. Jolantę Bączkiewicz
 • wybraliśmy nowego kwatermistrza – sam. Izabelę Achmatow
 • podyskutowaliśmy trochę o przyszłości Kręgu

Ponadto przedstawiono kandydaturę na zastępcę przewodniczącego HKA „SKIPP” – pwd. Grzegorza „Arnvalda” Witka, który zostanie wybrany na najbliższej Radzie Kręgu. Kapituła Kręgu pozostała bez zmian, gdyż jej kadencja trwa 2 lata.
Wszystkim nowo wybranym życzę powodzenia w pełnieniu służby na rzecz Kręgu oraz sukcesów.

Zbiórka kulinarno-mikołajkowa

Juź 5 grudnia w naszej harcówce i kuchni DS 2 wraz z Kędziorem przeprowadzimy zbiórkę kulinarno-mikołajkową! Przyjdź i zobacz, jak to można ze sobą połączyć. Na forum jest lista produktów i innych sprzętów do przyniesienia, gdyż będziemy robić prawdziwą mikołajkową pizzę. Czas i miejsce, jak zwykle (poniedziałek, 20:00 w DS 2 przy ul. Jana Pawła II).

Po Walnym Zebraniu HKA „SKIPP”

16 maja br. w naszej harcówce zebrało się 2/3 członków HKA „SKIPP” aby radzić nad najważniejszymi sprawami naszego Kręgu. W trakcie Walnego Zebrania, które przeprowadził phm. Julian Dąbrowski, wysłuchaliśmy sprawozdań ustępujących władz Kręgu: przewodniczącego HKA „SKIPP” pwd. Marcelego Ratajczaka, przewodniczącej Kapituły Kręgu phm. Katarzyny Tymek oraz kwatermistrza pwd. Krzysztofa Skarupy.

Zostały wybrane nowe władze SKIPP-u:

 • * przewodniczącym został pwd. Wojciech „Taiffun” Chrzan HO,
 • * Kapituła Kręgu w składzie phm. Dominika Kaszubowska (przewodnicząca) HR, pwd. Katarzyna Dąbek (sekretarz) oraz pwd. Krzysztof Skarupa HO,
 • * kwatermistrz pwd. Jakub „Kubala” Syroka HO

Dziękujemy serdecznie ustępującym funkcyjnym za dwuletnią służbę i życzymy sukcesów i wytrwałości nowym władzom.

Rozkaz marcowy

Poznań 07.03.2011r.

Rozkaz l2/2011

Druhny i Duhowie !

1. Wyjątki z rozkazu szefa Ruchu programowo-metodycznego ,,Akademicy”

Na wniosek kapituły Odznaki ,,Lider” odznaczam :

phm. Emilię Owoc HR

phm. Katarzynę Tymek HR

2.Przywracam pwd. Marcelego Ratajczaka na funkcję przewodniczącego HKA SKIPP

3. Na wniosek kapituły kręgu zamykam z wynikiem pozytywnym próbę na stopień Harcerza Rzeczypospolitej

pwd. Marcelemu Ratajczakowi

4. Zamykam z wynikiem negatywnym próbę członkowską

pwd. Maciejowi Łosińskiemu

5. Dziękuję za uczestnictwo na warsztatach akademickich :

Jakubowi Syroce, Krzysztofowi Skarupie, Pauli Ludwiczak, Jolancie Bączkiewicz, Katarzynie Dąbek, Magdalenie Jaworek, Dominice Kaszubowskiej, Marii i Michałowi Filipiakom , Grzegorzowi Witkowi, Wojciechowi Chrzanowi

Czuwaj!

pwd. Marceli Ratajczak HR

przewodniczący HKA SKIPP

SKIPP-owa wigilia

W poniedziałek, 20 grudnia, w siedzibie hufca Poznań-Jeżyce odbyła się coroczna SKIPP-owa wigilia. Zdjęcia z tego fantastycznego wydarzenia dostępne są już w naszej galerii :)

Nowe galerie!

Na stronie pojawiło się kilka nowych galerii, m.in. z naszych ostatnich wyjazdów – Diablak, B.I.B.A. oraz biwak integracyjny. Do tego dzięki Kubali mamy na stronie również kilka perełek – SKIPP-owe galerie zdjęć z lat 80.! Zapraszamy do oglądania! :)

I po wyborach!

Wczoraj, 25 października o godzinie 20 w naszej harcówce na wysokości 3 metrów pod poziomem ziemi odbyło się kolejne walne zgromadzenie HKA „SKIPP”. W tym roku wypadło one bardzo późno (w porównaniu do lat poprzednich), jednak obfitowało w wiele ciekawych dyskusji. Jednym z głównych punktów spotkania były oczywiście wybory nowych władz kręgu. Z wielką radością możemy powitać w gronie Rady Kręgu:

 • nowego – starego przewodniczącego – Marcelego Ratajczaka
 • nowego – starego kwatermistrza – Krzysztofa Skarupę
 • nowego – nowego członka Kapituły – Grzegorza Witka

Wybranym gratulujemy szczęścia, odwagi, wolnego czasu i zaufania wśród Skippoli. I pamiętajcie – za rok się z wami rozliczymy ;)

Skipp.poznan.pl!

Tam ta da dam!
I o to doczekaliśmy się nowej strony Skippu!
Co prawda nie wszystko jeszcze działa, nie wszystko wygląda jak należy, ale cały czas pilnie pracujemy nad naszym serwisem. A już teraz można przeczytać część archiwalnych wpisów z naszej skippowej kroniki i obejrzeć niektóre ze zdjęć!